TodayUA.com


Останні новини

Переговори у Стамбулі не стануть поворотним моментом у війні

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Зеленському довіряють 74% українців — КМІС

Май 14
12:32 2025


Станом на першу половину травня 74% українців довіряють Президенту Володимиру Зеленському, не довіряють – 22%. При цьому 71% опитаних вважають, що національні вибори повинні відбутися лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результа ни опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 2-12 травня 2025 року.

«Станом на першу половину травня 2025 року 74% українців довіряли Президенту В. Зеленському, не довіряли – 22%. Баланс довіри-недовіри становить +52%. Порівняно з нашим останнім опитуванням у березні 2025 року довіра до Президента зросла: так, частка тих, хто довіряє, зросла з 69% до 74%, а частка тих, хто не довіряє, – знизилася з 28% до 22%. Відповідно, баланс довіри-недовіри покращився з +41% до +52%», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають соціологи, у всіх регіонах України більшість населення довіряють Президенту, і показники довіри досить близькі. На тлі інших дещо вирізняється тільки схід, де рівень довіри трохи нижчий. Проте навіть у цьому регіоні 60% довіряють Президенту (в інших регіонах – 75-77%), не довіряють – 33% (в інших регіонах – 20-22%).

Водночас, за даними КМІС, переважна більшість українців – 71% – не підтримують проведення національних виборів після перемир’я навіть з гарантіями безпеки, а вважають, що вибори мають бути лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни. Вважають, що вибори варто проводити після перемир’я або навіть уже зараз, – 25%.

«При цьому порівняно з березнем 2025 року стало трохи більше тих, хто підтримує проведення виборів після перемир’я або прямо зараз – з 19% до 25%. Водночас з 78% до 71% стало менше тих, хто вважає, що вибори мають бути лише після повного завершення війни», – йдеться у повідомленні.

Як зауважили у КМІС, підтримка проведення виборів тісно пов’язана з довірою до Президента. Так, більше половини тих, хто не довіряє Президенту, підтримують проведення виборів – 57% проти 38%, які проти проведення виборів навіть у разі перемир’я з гарантіями безпеки. Серед же тих, хто довіряє Президенту, 82% висловлюють проти проведення виборів (підтримують проведення – 15%).

У всіх регіонах України абсолютна більшість виступають проти проведення виборів. Найбільше противників виборів – на заході України. Відносно найменше противників виборів – на сході (хоча на сході також більшість виступають проти виборів).

Київський міжнародний інститут соціології провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про довіру до Президента Зеленського та про ставлення до проведення виборів. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано 1010 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%; 3,5% для показників, близьких до 25%; 2,5% – для показників, близьких до 10%; 1,8% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Водночас загалом у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Фото: ОП

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com