Жодної «демілітаризації» та юридичного визнання окупації
Міністри закордонних справ країн ЄС погодили головні принципи мирного врегулювання в Україні, які передбачають збереження її суверенітету та територіальної цілісності, заперечують юридичне визнання тимчасово окупованих територій і будь-які спроби «демілітаризації».
Про це у Варшаві під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі європейських міністрів повідомила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорили ключові параметри миру, які вже були попередньо погоджені. Перше – це незалежність і територіальні цілісність, юридичне невизнання окупації та окупованих територій. Припинення вогню має бути повним і безумовним та імплементуватися негайно. Має бути також потужна система моніторингу, щоб всі елементи були зрозумілими. Не може бути жодних обмежень права України на самооборону, що означає — жодної «демілітаризації України», — підкреслила Каллас.
Вона окремо наголосила на тому, що Україна потребує твердих гарантій безпеки, які необхідні, щоб будь-який мир за підсумками переговорів був тривалим. Крім того, Україна має залишити за собою свободу обирати власне майбутнє, що означає – жодної «нейтральності». До того Україна має залишатися на шляху входження до складу Європейського Союзу.
Читайте також: Європейські лідери, які підтримують мир, не можуть стояти поряд із Путіним 9 травня — Каллас
«Ми також підкреслили, що всі військовополонені мають бути повернуті, діти, які були депортовані, мають повернутися, як і всі ув’язнені цивільні. Наші санкції мають залишатися чинними, поки Росія буде сплачувати за шкоду, яку вона спричинила. І жодних переговорів про Україну без України, і жодних переговорів про європейську безпеку без Європи», — наголосила Каллас.
Як повідомлялося, сьогодні у Варшаві, під егідою Польського головування в ЄС, відбулася неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС в форматі Gymnich. Першим питанням, яке розглянули європейські міністри, була ситуація в Україні та зусилля із мирного врегулювання, які можуть бути прийнятними як для України, так і для європейської сторони.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий